מאור הפרשה – הרב כהנא ובנימין כהנא הי"ד על פרשות השבוע והמועדים

המחיר המקורי היה: ₪150.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪120.00.

ניתן להזמנה מראש

תיאור

חדש – מאור הפרשה – הרב כהנא ובנימין כהנא הי”ד על פרשות השבוע והמועדים. יוצא לאור לקראת יום השנה השלושים של הרב כהנא.

מההקדמה:

שלושים שנה חלפו מהרצח של מו”ר הרב מאיר כהנא. שלושים שנה, בהן הדברים שמפניהם הזהיר והתריע, התממשו לנגד עינינו. דבריו, שבתחילה היו מוקצים בקרב רבנים ובני ישיבות הפכו עם השנים לנחלת הכלל, יותר ויותר בחורי ישיבות, ובני נוער בכלל, נוכחים לדעת שהרב כהנא צדק, ומחפשים לשתות בצמא את דבריו.

במשך שנים רבות אני אוסף את דברי הרב על פרשות השבוע, ומשתדל לשלוח אותם בקביעות לנאמני “הרעיון היהודי”, ולהפיץ אותם ככל הניתן. עכשיו, הגיעה העת לאסוף את הדברים, ולאגדם בספר אחד.

אחד הערכים החשובים ביותר במשנתו של הרב הוא ערך המשפחה היהודית, הלימוד החשוב של ההורים את ילדיהם. כשקוראים את המכתבים שכתב הרב לילדיו, רואים עד כמה הרב הדגיש והעלה על נס את החשיבות של הלימוד והדוגמא האישית של האב לילד.

לכך, למעשה, נועד הספר –  להמשיך בדרכו של הרב: אין זמן יותר מתאים מלימוד של כל המשפחה מסעודות השבת, במשך שנה שלמה, אפשר להקיף רעיונות רבים של הרב כהנא השזורים לאורך כל פרשות השבוע והמועדים. להחכים, להעמיק, ולגדול יחד עם תורתו הגדולה.

לאחר כל פרשה בה הבאתי מדברי הרב, הבאתי גם את המאמרים של בנו, הרב בנימין כהנא הי”ד. בנימין הפליא ביכולתו למצוא את החיבור בין  האקטואליה לפרשה, לפי הרעיון היהודי שינק מאביו. הדברים שכתב, מתאימים כל כך גם לימינו אנו.

העורך: בנצי גופשטיין

3 כרכים כריכה קשה